Jak poprawić szybkość strony na Drupalu?

Co według Ciebie jest najważniejszym aspektem Twojej strony internetowej na Drupalu? Jeśli w myślach odpowiedziałeś, że projekt, to musimy się z Tobą zgodzić, ale nie końca. Projekt witryny jest ważny, jednak równie istotna jest prędkość strony, która zachęca użytkowników do dłuższego przeglądania. Szybsza strona to nie tylko większe zainteresowanie odbiorców, ale też wyższa pozycja wśród wyników wyszukiwania. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zwiększyć prędkość Twojej strony na systemie Drupal CMS? Świetnie trafiłeś, w poniższym artykule przedstawiamy kilka wskazówek.

Optymalizacja multimediów na stronie

Najczęstszym powodem wolnego ładowania się strony są obrazy. Duże rozmiary obrazów, ale też i filmów mogą znacznie przeciążyć działanie strony. Oczywiście, całkowite usunięcie nie wchodzi w grę, dlatego najłatwiejszym sposobem jest zmniejszenie rozmiaru plików lub przycięcie ich do odpowiednich rozmiarów. Drupal oferuje także funkcję optymalizacji rozmiaru obrazów dla różnych rozmiarów ekranu, co skraca czas ładowania, a strona automatycznie dobrze wygląda na każdym urządzeniu.

Odinstalowanie nieużywanych modułów

Każdy moduł w Twojej witrynie wiąże się z dodatkowym czasem, który kod musi wykonać, aby całość działała poprawnie, a to bezpośrednio przekłada się na czas ładowania strony internetowej. Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych modułów, aby poprawić ten aspekt. Ważne, by moduły faktycznie odinstalować, a nie wyłączyć, ponieważ ich wyłączenie nadal wpływa na prędkość witryny.

Wdrożenie sieci CDN

Sieć CDN na Drupalu

Sieci dostarczania treści są istotnym elementem optymalizacji ładowania się stron, dlatego integracja witryny na Drupal z siecią CDN znacznie przyspieszy działanie strony. Korzystanie z globalnej sieci serwerów przechowującej w pamięci podręcznej wersje witryny, pozwalają użytkownikom na szybki dostęp do strony, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Żądanie, które użytkownik wysyła za pośrednictwem przeglądarki do Twojej strony internetowej, jest kierowane do najbliższego serwera posiadającego kopię strony. Wdrożenie sieci to również dobre rozwiązanie na okres zwiększonego ruchu na stronie.

Odpowiednie usługi hostingowe

Powyższe wskazówki możesz wykonać samodzielnie, jednak żadna z nich nie będzie miała większego sensu, jeśli dostawca usług hostingowych nie jest dopasowany do Twoich potrzeb. Większość początkujących właścicieli witryn wybiera najtańszą opcję współdzielonego hostingu, który nie sprawdzi się w przypadku stron o dużym natężeniu ruchu lub jego skokami. Dobry dostawca usług i odpowiedni hosting decydują o szybkości, stabilności i bezpieczeństwie witryny, dlatego dokładnie przeanalizuj potrzeby i opracuj strategię rozwoju strony, by w przyszłości zminimalizować ryzyko związane z hostowaniem strony.

Wskazówki wymienione w naszym artykule mogą być pomocne dla nowicjuszy, jak i ekspertów. Pamiętaj też o możliwości wykonania testów szybkości witryny, by sprawdzić jej wydajność i konieczność działania. Wdrożenie powyższych rozwiązań znacznie skróci czas ładowania Twojej witryny, dlatego warto poświęcić na nie trochę czasu i wysiłku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.