Zalety Drupala

Przez ostatnie lata Drupal stał się jednym z najpopularniejszych CMSów i jedynym słusznym wyborem dla tysięcy większych projektów stron internetowych. Aktualna wersja tego CMSa jest wspierana przez tysiące wolontariuszy i dziesiątki zespołów programistów z całego świata. Tak wielką popularność zawdzięca swojej skalowalności i wysokiem poziomowi bezpieczeństwa. Bez względu na to czy interesuje Cię stworzenie strony stworzyszenia lub organizacji, czy też strony korporacyjnej, zapoznaj się z jego funkcjonalnościami i sprawdź jak wielki potencjał drzemie w Drupal 9.

Multijęzykowość

Tłumaczenie strony nie było nigdy tak proste jak teraz. System tłumaczeń w nowych wersjach drupala zostały całkowicie przepisane i w pełni zintegrowane z CMSem, dzięki czemu mamy możliwość instalacji ponad 100 języków na naszej stronie. W Drupalu 9 został poprawiony również moduł tłumaczeń, dzięki czemu prace na stronie są znacznie łatwiejsze i możliwe z różnych urządzeń. Zaoszczędzi to nam ogromną ilość czasu i pieniędzy.

Szablony

Tworzenie pięknych i nowoczesnych szablonów stron dla Drupala jest jeszcze łatwiejsze. Z nową wersją Drupala w miejsce starego PHPTemplate pojawiło się narzędzie Twig. Jako część frameworka Symfony2, Twig umożliwia rozdzielenie kodu PHP od szablonwó. Szybko i bezpiecznie.

Wydajność

Nowy Drupal sprawi, że optymalizacja szybkości Twojej strony będzie niezwykle prosta za pomocą minimalizacji zapytań HPPT, minifikacji HTML, CSS i Javascriptu czy użycie usługi CDN. Drupal posiada niezwykle efektywny mechanizm cachowania, a sam system zwany „cache tags” jest domyślnie włączony. W ogromnym stopniu poprawi to doświadczenia użytkowników, korzystających z Twojej strony (szczególnie jeśli korzystają z urządzeń mobilnych).

Wysokiej jakości kod

W nowym Drupalu zastosowana została technologia HTML 5. W praktyce oznacza to, że Twój kod będzie uwzględniał obecne standardy tworzenia formularzy oraz dane strukturalne. Sprawi to, że Twoja strona będzie dobrze oceniana zarówno przez użytkowników jak i przez wyszukiwarkę Google.

Tworzenie i edycja treści

Z nowym Drupalem tworzenie lub edycja treści jest tak łatwa, jak w żadnym innym CMsie. Przede wszystkim podczas edycji korzystamy z dwóch kolumn: jednej zawierającej pola treści i drugiej zawierającej opcjonalne ustawienia. Nowy interfejs oczywiście posiada edytor WYSIWYG (What You See is What You Get), a samą edycję treści możemy robić przez tzw. frontend.

To tylko kilka elementów z pełnej pozycji zalet Drupala. Śledź naszego bloga, aby być na bieżąco z nowościami w tym CMSie!