Dlaczego Drupal? Poznaj 4 główne przewagi nad WordPressem

Drupal i WordPress – dwa z najbardziej popularnych systemów zarządzania treścią na rynku. Oba systemy CMS mają swoje własne wymagania i oferują konkretny zestaw funkcjonalności, jednak niezależnie od rozmiarów projektu, najbardziej uniwersalnym wyborem będzie stworzenie strony w oparciu o Drupal. Chcesz dowiedzieć się dlaczego? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym przedstawimy 4 przewagi systemu Drupal 9 nad WordPressem.

Bezpieczeństwo

Cechą, która najbardziej kojarzy się z Drupalem jest jego wysoki poziom zabezpieczeń. Nic więc dziwnego, że korzystają z niego tak rozpoznawalne marki jak Tesla, Biały Dom czy Uniwersytet Harvard. Bezpieczeństwo jest wyróżnikiem Drupala, a dba o niego zespół ds. bezpieczeństwa, który wzmacnia cały system regularnymi aktualizacjami i analizą luk w zabezpieczeniach. WordPress ze względu na swoją popularność stanowi największy odsetek zhakowanych stron internetowych, a przez to, że opiera się na rozszerzeniach innych firm, czyni go bardziej podatnym na ataki niż Drupala.

Rozwiązania e-commerce

Na początku swojej działalności nie musisz mieć w planach prowadzenia handlu online, jednak gdy postanowisz poszerzyć swój biznes o sprzedaż na stronie, to warto posiadać wtedy Drupala. Wtyczka Drupal Commerce umożliwia stworzenie sklepu online na stronie, a dzięki swojej skalowalności jest w stanie obsłużyć nawet bardzo rozbudowane platformy. WordPress również posiada moduł z rozwiązaniem e-commerce – WooCommerce. W przypadku wtyczki WordPressa najlepiej sprawdzą się sklepy z niewielką liczbą produktów, ponieważ WooCommerce cechuje się mniejszą wydajnością niż poprzednik.

Funkcjonalność

Drupal to potężne narzędzie do tworzenia stron internetowych. Niezależnie od tego, czy chcesz stawiać blog, serwis informacyjny czy zwykłą stronę wizytówkową, Drupal będzie dobrym wyborem. Szerokie możliwości pozwalają na stworzenie dowolnego typu witryny, wśród funkcji Drupala znajdziesz m. in. wielojęzyczność, zaawansowane zarządzanie rolami użytkowników i lepsze niż w przypadku WordPressa możliwości integracji. Drupal ze względu na system taksonomii jest bardziej elastyczny niż WordPress, dlatego może on obsługiwać zdecydowanie większe ilości contentu, nie wpływając przy tym na działanie witryny.

Prędkość

Szybko ładująca się witryna w obecnych czasach to absolutny must-have. Na nic zda się piękny i oryginalny projekt, jeśli jego wczytywanie będzie trwać wieki. Drupal umożliwia tworzenie wydajnych i szybko ładujących się witryn, nie wymagając przy tym dużej ilości zasobów. Strony www postawione na WordPressie, owszem, mogą być szybkie, jednak często źle zainstalowane i niezoptymalizowane wtyczki powodują problemy pod względem szybkości, dlatego tu również Drupal wyprzedza konkurencję.

Wybór odpowiedniego CMS-a to decyzja, która ma znaczny wpływ na Twój biznes. W tym celu warto postawić na system, który będzie stabilny, a jego funkcjonalności pozwolą Ci na dalszy rozwój firmy, dlatego pod tym kątem Drupal to najlepszy możliwy wybór.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.